|
A Csótányokról általában: Rejtett életmódú rovar, éjszaka, vagy teljes sötétségben indul portyázásra. Életmódjából adódóan a testfelületén megtalálható rengeteg baktériummal, kórokozóval szennyezheti az élelmiszert, edényeket, evőeszközöket, stb. Ürülékük is fertőző lehet azon túlmenően, hogy az arra érzékeny embereknél allergiás reakciókat idézhet elő.
A Csótányok biológiájáról bövebben itt olvashat Érdekességként egy videó: Ebben a lakásban látszólag minimális német csótányt észleltek, de a konyhaszekrény elhúzása után kiderült ez nem teljesen fedi a valóságot.
Csótányirtás, egyéb rovarirtás személyautókban, tehergépkocsikban, lakókocsikban.
Az irtás folyamata: Irtására igen sok módszer és irtószer áll rendelkezésünkre. 1. Az irtást mindig előzetes szemlével kezdjük, aminek során megállapítjuk az aktuális fertőzöttség mértékét. Miután meggyőződtünk arról milyen mértékű az elszaporodás kiválasztjuk a legmegfelelőbb irtószert, irtószereket. 2. A munka megkezdése előtt meggyőződünk arról, hogy semmilyen olyan tárgy, élelmiszer, evő-, ivóeszköz, nyitott gyógyszeres edény, cigaretta, stb. nincs a kezelendő területen. 3. Egyes esetekben a siker érdekében a helyiségből minden olyan tárgyat el kell távolítani ami az irtást akadályozza, vagy megnehezíti. 4. A csótányok irtására rengeteg módszer és irtószer áll a rendelkezésünkre. Alkalmazhatunk permetezést, gélezést, hidegködképzést, füstpatronozást, porozást, ULV technológiát, felületkezelő és légtérkezelő aeroszolokat, gázosítást, valamint ezek kombinálását. 5. Végül az irtás után néhány esetben a helyiséget kis időre el kell hagyni.
Hidegködképzés közben előbújó német csótányok egy lakásban.
Az irtás utáni tennivalók, lehetséges tünetek: A kezelést követően lehetőleg a kezelt területeken a takarítást szüneteltetni kell. Különös tekintettel a felmosásra, a vizes és mosószeres tisztításra. Amennyiben a fertőzöttség mértéke nagy, előfordulhat hogy többszöri kezelésre van szükség. Erről általában az első kezelést megelőzően tájékoztatást adunk. Mivel a csótányok szaporák, és az irtás után az elhullajtott petetokokból kiscsótányok kelhetnek ki, a jelenség általában apró 1-2 mm-es egyedek észlelésével kezdődik. Munkánkra a megállapodás szerint szükséges számú kezelést követően teljes körű garanciát vállalunk.
Gyakran felmerülö kérdések, válaszok a csótányokkal kapcsolatban:
Kötelezettségek a csótányokkal kapcsolatban: A 18/1998 NM rendelet alapján a csótányok megtelepedésének és elszaporodásának megelőzése érdekében évente le¬galább két alkalommal vegyszeres kezelést kell végezni: 1. Egészségügyi, gyermekvédelmi és oktatási intézményekben, 2. Élelmiszerek és italok előállítására, tárolására, szállítására és forgalmazására szol-gáló helyeken (üzemekben, üzletekben, raktárakban stb.), 3. Piacokon és vásárcsarnokokban, 4. Vendéglátói pari és közétkeztetési egységekben, 5. Tömegszállásokon. |
|